Kalorijska tablica

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.

MESO I MESNE PRERAĐEVINE
HranaKalorijeProteiniUgljikohidratiMasti
Bubrezi (teleći)1211516
Dimljeni kare27224216
Divlja svinja1042102
Govedina mršava1192141
Govedina srednje masna1552018
Govedina masna30719125
Govedina jako masna41014039
Govedina u konzervi22326014
Goveđi file1381608
Goveđe meso za gulaš1552108
Goveđe meso za rolade1212025
Goveđe meso za juhu22319017
Goveđa jetra1212023
Hrenovke (govedina + svinjetina)32011229
Hrenovke (pileće)25813720
Hladetina2394317
Janjeći kotlet34819017
Janjetina mršava20719013
Janjetina srednje masna25018018
Janjetina masna (prsa)40412037
Jetrena pašteta44012140
Kobasica (prosječno)32411130
Konjetina981812
Krvavice42413039
Kunić1351807
Mesni narezak42412440
Mješano meso, mljeveno25320019
Ovčetina24613024
Pačetina2272108
Piletina12321124
Pileća prsa, bez kože1102301
Pileći batak bez kože1192104
Pileći batak s kožom1612009
Pureća prsa1112501
Pureća/pileća šunka1281905
Svinjska lopatica26919023
Salama, goveđa1402005
Salama, mortadela55018050
Salama, parizer52317147
Salama, pureća/pileća prsa19716114
Slanina6058060
Srentina1232103
Svinjetina34518027
Svinjska pečenka34213032
Svinjska pljeskavica34214231
Svinjska šnicla1092203
Svinjski file1202104
Svinjski kare1322206
Svinjski kotlet bez kosti1172303
Špek6208064
Šunka1472306
Šunka dimljena, pršut38518033
Šunka kuhana27418020
Teleća jetrica1371844
Teleća plećka1642606
Teleća rebarca1772608
Teleći but1502904
Teleći odrezak1682707
Teletina1052103
Zečetina1522108
Zimska kobasica45513045

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.

RIBA
HranaKalorijeProteiniUgljikohidratiMasti
Bakalar761701
Dagnja661222
Grgeč751502
Haringa15513010
Inćun891703
Jastog861612
Jegulja2099118
Kamenica (ostriga)49641
Lignja771611
List831701
Losos21720014
Pastrva1121802
Račići1061802
Sardine u ulju24024114
Smuđ32321016
Skuša19519012
Šaran651003
Škampi911702
Štuka851702
Tunj u ulju30324021

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.

MLIJEKO I MLIJEČNE PRERAĐEVINE
HranaKalorijeProteiniUgljikohidratiMasti
Mekani sir731441
Polumasni mekani sir1031234
Masni tvrdi sir34720030
Mlijeko (0,9 % masti)40351
Mlijeko (3,2 % masti)66353
Mlijeko, punomasno37441
Jogurt (obični)40454
Jogurt (3.5% masti)71454
Jogurt, voćni943144
Vrhnje, kiselo1923318
Vrhnje, slatko3173232
Posni sir781232
Puding od čokolade1344214
Sirni namazi (23% masti)1151365
Topljeni sir (45 % masti)38614624
Tvrdi sir (45% masti)37225328
Svježi kravlji sir721543
Sir Ementaler38330030
Sir Gorgonzola36020030
Sir Gouda36727030
Sir smolasti1403201
Sir za topljenje27216024
Sir Parmezan36734034
Sir Mozzarella22720017
Sir od obranog mlijeka23418119
     

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.

JAJA
HranaKalorijeProteiniUgljikohidratiMasti
Cijelo jaje16713111
Žutanjak37716032
Bjelanjak541710
Pačje jaje, manje102718
Pačje iaje17213213
Gusje jaje, veće17514114

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.

ŽITARICE, KRUH, RIŽA, TJESTENINA
HranaKalorijeProteiniUgljikohidratiMasti
Bijeli kruh2377472
Crni kruh2506511
Cornflakes3555801
Croissant41053525
Dvopek39710771
Griz37010751
Kolači od samog tijesta31473913
Kokice37613724
Krekeri32010652
Kruh sa cijelim zrnima2407461
Kruh za tost2648484
Kukuruzni kruh2205319
Kukuruzne pahuljice3886831
Musli37111686
Pecivo pšenično2589542
Pecivo sa žitaricama2288422
Pogača, lepinja2658551
Polubijeli kruh2523521
Prepečenci37010755
Pšenično brašno37012712
Raženi kruh2227471
Raženi kruh sa žitaricama2057401
Raženo brašno3569351
Riža ljuštena3687791
Riža neljuštena3717752
Soja u zrnu427382619
Sojin sir (tofu)72824
Špageti bez jaja, kuhani1525321
Tjestenina sa jajima39013723
Tijesto kuhano1455281
Zobeni kruh2247452
Zobene pahuljice40214667

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.

POVRĆE
HranaKalorijeProteiniUgljikohidratiMasti
Artičoke23150
Brokula33340
Cikla37280
Cvjetača28240
Celer38270
Grah1107211
Grašak937141
Kelj46451
Krastavci10120
Krastavci, kiseli14130
Koraba24240
Kukuruz1104222
Kupus, kiseli26240
Kupus, slatki52471
Leća1008181
Luk42190
Mahune27250
Matovilac15210
Masline1401210
Mrkva35170
Paprika28150
Patlidžan26150
Peršin0500
Poriluk38260
Prokulice30441
Rajčica19130
Rotkvice13120
Šampinjoni24330
Šparoge20230
Špinat23220
Tikvice18221
Vlasac0500
Zelena salata14120
Zelje25140

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.

KRUMPIR
HranaKalorijeProteiniUgljikohidratiMasti
Čips56855040
Krumpir, kuhani852190
Krumpri pire672121
Kroketi sprženi u ulju26822418
Njoki1332176
Pomfrit27043412
Valjušci od krumpira1171270

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.

VOĆE
HranaKalorijeProteiniUgljikohidratiMasti
Ananas560130
Avokado2212024
Banana991230
Borovnica621141
Breskva461110
Dinja54150
Grožđe701160
Grejp421100
Jabuka520120
Jagode36170
Kikiriki603231353
Kivi551111
Kupine44161
Kruška550120
Lubenica24150
Maline40180
Mandarine481110
Marelica541120
Naranča54190
Nektarina531130
Orasi670131363
Ribizl (crveni)451100
Ribizl (crni)631140
Suho voće2523561
Šljiva581140
Trešnje571130

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.

MASNOĆE
HranaKalorijeProteiniUgljikohidratiMasti
Biljna mast75314974
Majoneza7611380
Majoneza light3411635
Margarin7200081
Maslac7551083
Svinjska mast90000100
Tartar umak4801252
Ulje bučino90000100
Ulje laneno90000100
Ulje maslinovo90000100
Ulje repino90000100
Ulje suncokretovo92800100

Sve vrijednosti u tablici se odnose na 100g.